Dış Mekân Dijital Baskı

Açık hava reklamcılığı sektöründe kullanılan; tanıtım, reklam amacı ile büyük veya küçük afişler, araç üstüne giydirmeler, billboardlar vs. gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşidine dış mekân baskı denmektedir. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boyaların kalitesine göre fazla güneşte ve kötü hava şartlarında da dayanıklılık göstermektedir.

Dış Mekân Dijital Baskının Avantajları

Diğer baskı türlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri de dış mekân baskı zorlu hava şartlarında çok fazla dayanıklılık göstermektedir. Aynı zamanda da tanıtımını yapmak istediğiniz bir hizmeti ya da ürünü istediğiniz boyuta getirmenize olanak tanır.

Dış Mekân Dijital Baskının Kullanım Alanları

Işıklı raketlerde, üç boyutlu görsellerde, billboard, binaların dış cephesinde, ışıklı ve ışıksız yönlendirme tabelalarında, mağazanın cam vitrinlerinde A’dan Z’ye aklınıza gelebilecek her türlü sektörde kullanılmaktadır.

Dış Mekân Dijital Baskının Çeşitleri

  • Vinil Baskı

Vinil baskı; ışıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır Işıklı vinil; florasan destekli tabelalarda kullanılmaktadır.  Işıksız vinil; tabelalarda, afişlerde ve dış mekân bina cephelerinde billboardlarda kullanılmaktadır.

  • Folyo Baskı

Cast, normal ve şeffaf folyo olarak sıralayabiliriz. Normal folyolar cam vitrinlerde, tabelalarda, yönlendirmelerde ve cephelerde kullanılmaktadır.  Cast folyolar, çıkıntısı ve girintisi çok fazla olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanmaktadır. Cast folyo üzerine özel laminasyon atıldığı sürece de daha uzun ömürlü olmaktadır.  Şeffaf folyoya ise dijital baskı ters bir şekilde basılır ve içerden yapıştırılır, stickerlarda kullanılır.

  • Mesh Baskılı Vinil

Delikli olma özelliği ile mesh vinil, bina cephelerinde ve özellikle bina cephe tadilatlarında koruma görevini üstlenerek, yapılan dış mekân baskı ile reklam amaçlı olarak da kullanılabilen bir üründür.

  • One Way Vision Baskı

Reklam isteyipte görüntü kirliliği yaratmak istemeyen müşteriler için en ideal folyo çeşidi one way vision baskıdır.  One way visionda mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahip bir folyodur. Bu özelliği sayesinde müşterilerimize hem reklam yaptırıyoruz hem de dışarıya güzel görünür. Yapışkanlı olma özelliklerinden dolayı camlı binalarında dış cephelerine ve vitrin camlarına uygulanmaktadır.

  • Cast Folyo

Diğer folyo çeşitlerine göre daha hassas bir folyo türüdür. Uygulanacak alana daha hakim olan cast folyo, sıcak hava ile uygulanmaktadır. Esnek olma özelliğinden dolayı ise girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar ve söküm sırasında ise uygulanan yere kesinlikle zarar vermez.

  • Canvas Baskı

Bu çeşit malzemede ise resimlerinize yağlı boya tablo görüntüsü verebilme imkânınız vardır.