İç Mekân Dijital Baskı Nedir?

Kapalı alanlarda ve iç mekânlarda kullanılan baskı türüne iç mekân baskı türü denmektedir.  Detayların çok net görülebileceği, fotoğraf kalitesinde iç mekân baskı tercih edilmektedir.  Fotoğraf baskısı, poster, afiş gibi baskılarda, ürünlerin reklamını ve tanıtımını yapan baskılar, daha yakında görülebilen baskılar iç mekân dijital makinaları ile yapılabilen baskılardan elde edilmektedir.  

Yüksek kalitedeki görsellerin, yüksek çözünürlüklü dijital baskı makinalarından baskıların alınması ile birlikte, çok fazla yakın mesafeden de detayların problemsiz, hatasız görülebileceği baskılar yapılabilmektedir.

İç Mekân Reklam Çeşitleri

  • Yönlendirmeler
  • Tabela

İç Mekân Reklam Baskıları Nedir?

Ulaşması istenen, amaçlanan kitleye istenen mesajın en doğru ve uygun biçimde ulaşabilmesini amaçlayan iç mekânlarda kullanılan reklamların tümüne iç mekân reklam denmektedir.  Broşür tutucuları, alüminyum çerçeveler, tanıtım standları ve bunun gibi display ürünler iç mekân reklam araçlarıdır.

Genel olarak daha çok sıcaklarda ve yağmurlu hava koşullarının dışındaki kötü hava koşullarına maruz kalmayacak mecralar için kullanabilecek görsellerde iç mekân baskı türü tercih edilmektedir. 

İç mekân baskı türü yüksek kalitede çözünürlük baskı olanağı sağladığı için verdiği canlılık ile beraber mükemmel bir görünüm sağlamaktadır.

Mağazalar, alışveriş merkezleri, kongre ve lansmanlar gibi kapalı özel günlerde kullanılmaktadır. Çok yüksek çözünürlüklü olması sebebiyle baskılarda daha net ve daha canlı görüntüler elde edilmektedir.